سی کار 30 ثانیه ای برای تغییر دادن دنیای شما !
باران عشق
LOVE RAIN
نوشته شده توسط : ☂مَهدیبا (MahDiba)♂♥♀♥♠

 

رفتـــار و طرز برخورد ، شالوده و پایه ی موفقیت است . یـک انسان سخاوتمند با رفتار و مشيء مثبت مطمئناً کــامیاب خواهد شد . اگر رفتارتان را تغییر دهید ، ادراکتان ، اعمالتان ، و زندگیتان را تغییر داده اید . و با تغییر تـک تـک زنــدگی ها ، دنیا تغییر خــواهد کرد . در ایــــن مـقاله 30 نوع کار را عنوان مـی کـــنیم که هر کدام فقط 30 ثانیه زمان می برد . تــصور کنید اگر میلیون ها یا بیلیون ها انسان روی زمین ، فـقط یکی از این کارها را انجام بدهند ، دنیا چطور تغییر میـکـرد ؟
به همین خاطر سعی کردیم راه های جدیدی برای رشد و پیشرفت شخصی برایتان عنوان کنیم که می توانید در کمتر از 30 ثانیه آنها را انجام دهید ؛
 
1 تُن صدایتان را تغییر دهید . برای 30 ثانیه سعی کنید نرم تر ، آرام تر ، و کمی خوشایندتر صحبت کنید . با نتایج شگفت انگیزی روبه رو خواهید شد . آیا می دانستید وقتی با صدای نرمتر و آرام تر به بچه ها دستور بدهید ، نسبت به اینکه سرشان داد بزنید ، تأثیر بیشتری خواهد داشت ؟ اگر در کار خسته شده اید ، حتی فقط برای 30 ثانیه سعی کنید لحن صدایتان را آرام تر کنید ، شاید زودتر به نتیجه رسیدید !
2 ایده های قدیمی تان را به یاد آورده و دوباره آنها را از سر گیرید . برای 30 ثانیه ، ایده قدیمی تان را دوباره امتحان کنید . آیا این ایده ی یک اختراع ، یک پروژه کاری ، یا کاری بوده که به نظرتان خسته کننده می آمده ؟ یکی از آن کارها را انتخاب کرده و یکبار دیگر امتحانش کنید . تصور کنید اگر همه ی آدم ها اینقدر جرأت داشتند که از نبوغ خدادادی در جهت استعدادهایشان بهره گیرند چه می شد ؟ می دانید چه چیزهای جدیدی در دنیا ابداع می شد ؟
3 برای 30 ثانیه به یک نفر یک فرصت دوباره بدهید . یکبار دیگر به حرفهایش گوش دهید یا یک بار دیگر به او فرصت دهید شاید که تغییر کرده باشد .
4 به فرزندانتان بگویید "دوستتان دارم" و "به شما افتخار می کنم ." به چشمهایشان نگاه کنید ، و به آنها نشان دهید که چقدر برایشان ارزش قائلید . تصور کنید اگر همه ی والدین 30 ثانیه در روز هم که شده به فرزندانشان اطمینان خاطر می دادند ، دنیا چه تغییری می کرد ...
5 دفعه ی بعدی که منتظر خشنودی آنی یا چیزی بودید که نمی توانید در همان لحظه داشته باشید ، برای آنچه که در حال حاضر دارید ، 30 ثانیه از خدا تشکر و قدردانی کنید . اینکار باعث تغییر رفتارتان خواهد شد .
6 ثانیه محکم تر و صاف تر بایستید ، و سرتان را بالاتر بگیرید . در چشمهای دیگران نگاه کنید و با اطمینان بیشتر راه بروید . ببینید چه احساس خوبی دارد 30 .
7 کاری را که قبلاً از انجام آن دست کشیده اید و نیمه رها کرده اید را انتخاب کنید که امروز انجامش دهید . 30 ثانیه بیشتر طول نمی کشد که برای انجام کاری تصمیم بگیرید . قولتان را پیش خودتان نگه دارید و مطمئن باشید که حتماً انجامش خواهید داد .
8 به هم ریختگی هایی که کس دیگری ایجاد کرده را تمیز و مرتب کنید .
9 از کسی تعریف و تمجید کنید .
10 برای چیزی یا کسی که باورش دارید ، بایستید . یک جمله ی حمایت کننده ، حوزه ی نفوذ شما را گسترده تر خواهد کرد .
11 کسی را در کارش تشویق کنید و به او اطمینان خاطر بدهید . به او بگویید که "تو می توانی !" او را باور داشته باشید و این باور را نشان دهید .
12 کسی را که دوست دارید بیشتر با او آشنا شوید را به خانه تان دعوت کنید . میتوانید شام را کنار هم صرف کنید . از این دعوت برای یک دوستی تازه استفاده کنید .
13 به مدت 30 ثانیه در جمع همسرتان را ناز و نوازش کنید . دستتان را پشتش بکشید ، انگشتانتان را در موهایش فرو ببرید ، نرم و آرام بغلش کنید ، دستش را به نرمی فشار دهید ، یا حتی یک بوسه تند و چابک . خیلی خوب است اگر بچه هایتان بفهمند که پدر و مادرشان همدیگر را دوست دارند و برای ابراز علاقه ، با هم راحت هستند . مطمئناً اگر همه ی زوج ها فقط 30 ثانیه در روز برای چنین کاری وقت می گذاشتند ، اینقدر زندگی های زناشویی درهم و برهم نبود .
14 یک کلمه ی جدید (کلمه ای از زبانی خارجی که به خوبی به آن تسلط ندارید) یا یک چیز تازه درمورد یک فرهنگ دیگر یاد بگیرید .
15 چکی به مبلغ %10 از حقوق ماهانه تان بنویسید و به مؤسسات خیریه هدیه کنید .
16 هر روز 30 ثانیه برای غالب آمدن بر ترس ها و شجاعانه روبه رو شدن با همه ی موقعیت های زندگیتان دعا کنید . رفتاری مثبت و هدفی مثبت در ذهن داشته باشید . برای کارهای آن روزتان طبق اولویت ها برنامه ریزی کنید . بعد از 30 ثانیه برای تغییر آماده خواهید بود .
17 از کسی بپرسید ، "حالت چطور است" و واقعاً به جوابی که به شما می دهد خوب گوش کنید .
18 20هزار تومان در یک پاکت گذاشته و با عنوان "ناشناس" برای کسی بگذارید که می دانید به آن احتیاج دارد . نیکوکاری بدون اینکه شناخته شوید احساسی فوق العاده در شما ایجاد خواهد کرد . امتحان کنید !
19 یک اقدام سریع برای محیط زیست بکنید . به پرنده ها غذا بدهید ، زباله ها و آشغال ها را جمع و جور کنید و ...
20 یک صبحانه ی عالی برای خود انتخاب کنید (انرژی روزانه ی خود را با یک تصمیم 30 ثانیه ای شروع کنید) . کمتر مواد قندی بخورید و بیشتر پروتئین و میوه بخورید و صبحانه ای سالم و مقوّی برای خود انتخاب کنید .
21 اگر خیلی وقت است که درون خانه یا شرکت هستید ، بیرون بروید و اجازه بدهید که نور آفتاب روی صورتتان بنشیند . اینکار حالتان را خیلی سریع بهبود خواهد داد .
22 وقتی کسی از شما تقاضای کمک خواست (کمک مالی) ، پاسخ مثبت بدهید .
23 برای انتخابات ثبت نام کنید . 30 ثانیه برای ثبت نام وقت بگذارید و فرم را پر کنید . با اینکار هر وقت موقع انتخابات شهر یا کشورتا رسید می توانید در این فعالیت مردمی شرکت کنید . (البته در صورتی که آن انتخابات ، آزاد باشد !)
24 یک دانه بکارید (یا اگر وارد هستید ، یک نهال بکارید) . تصور کنید اگر میلیون ها آدم روی زمین این کار را بکنند دنیا چه تغییری خواهد کرد .
25 چراغ اتاقهایی که خالی است را خاموش کنید (لامپ اضافی خاموش) . هر 30 ثانیه هم ارزش دارد .
26 در سطل زباله ی خانه چند کیسه ی زباله بگذارید تا انواع مختلف زباله ها را جداگانه دور بریزید . شما بازیافت زباله را از همین امروز شروع کرده اید .
27 یک عادت بدتان را در 30 ثانیه ترک کنید . و 30 ثانیه به 30 ثانیه آن را تکرار کنید .
28 30 ثانیه بخندید . استرس تان فروکش خواهد کرد .
29 آب بنوشید .

30 30 ثانیه از هر آنچه که دارید احساس رضایت کنید . و همیشه قدردان نعمت های "خداوند" باشید .

:: برچسب‌ها: تغییر , دنیا , سی , 30 , کار , محیط زیست , صبحانه , نورآفتاب , انرژی , گوش , دعا , خداوند , تومان , خیریه , نازونوازش , تمجید , دوستت دارم , افتخار , ایده , تُن , سخاوتمند , آب , خنده , عادت , زباله , چراغ , لامپ , انتخابات , کمک مالی , نهال , ,
:: بازدید از این مطلب : 883
|
امتیاز مطلب : 22
|
تعداد امتیازدهندگان : 8
|
مجموع امتیاز : 8
تاریخ انتشار : یک شنبه 21 اسفند 1390 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه:
دوستان عزیز برای بهتر شدن مطالب از پیشنهادات و انتقادات خود مرا آگاه سازید. م ب مهدیبا